• Analýzy závad, hromadné úpravy a upgrade firmware pro výrobce a importéry
  • Překlady návodů k obsluze, textů OSD, servisní dokumentace a technických informací
  • Funkční a provozní testy výrobků před jejich uvedením na trh, lokalizace firmware
  • Prodej výrobků spotřební elektroniky, domácích elektrospotřebičů, originálních dálkových ovladačů, náhradních dílů a příslušenství
  • Technická školení pracovníků servisních a prodejních organizací
  • Opravy profesionální zvukové a studiové techniky, hudebních aparatur a elektronických hudebních nástrojů
  • Servis a prodej skupinových přijímačů GSS Grundig Systems
  • Servisní zastoupení a celostátní servisní síť Grundig, Yamaha, Hitachi, Telefunken a ECG
  • Specializovaný servis spotřební elektroniky a domácích elektrospotřebičů Grundig, Yamaha, Hitachi, Telefunken, ECG a GSS

Technická podpora

FAQ: Obecné dotazy

Vyplatí se mi oprava? Má to vůbec cenu?

Tyto otázky slýcháme velmi často a plně jim rozumíme. Odpověď je jednoduchá: Oprava většinou smysl má, za pokus to v každém případě stojí! U nás tím nic neriskujete! Při bezplatné prohlídce Vašeho přístroje určíme pravděpodobnou příčinu závady a tím i předběžnou cenu opravy. Na základě takto stanoveného rozpočtu se můžete rozhodnout, zda se Vám oprava vyplatí či nikoli. Obvykle se nejedná o vážnou závadu a ceny oprav bývají přijatelné. Pokud bychom dodatečně zjistili, že sjednaná cena nemůže být dodržena nebo je výrobek z nějakého důvodu neopravitelný (např. není náhradní díl), budeme Vás o tom informovat předem, a pokud se rozhodnete od opravy ustoupit, vrátíme Vám výrobek bez opravy v původním stavu a nic účtovat nebudeme. Budete-li si to přát, zajistíme bezplatnou ekologickou likvidaci neopravitelného výrobku. Naše provozovna je součástí kolektivního systému zpětného odběru elektrozařízení Asekol.

Co všechno opravujeme?

Převážně se jedná o tzv. černou elektroniku, tj. televizory, DVB přijímače (set-top boxy), DVD přehrávače, videorekordéry, HiFi, ostatní audio a některé malé kuchyňské spotřebiče. Úplný výčet všech typů výrobků, na které zajišťuje servis a náhradní díly celá naše servisní síť, najdete v těchto přehledech. V pražské servisní centrále navíc opravujeme zařízení pro skupinový TV příjem firmy GSS Grundig Systems a profesionální zvukovou a studiovou techniku, hudební aparatury a elektronické hudební nástroje.

Vztahuje se záruka i na výrobky Grundig dovezené do ČR/SR individuálně ze zahraničí?

Na území ČR a SR je zajištěn servis pro celý sortiment spotřební elektroniky Grundig nezávisle na tom, kde byl výrobek zakoupen. Nárok na bezplatnou záruční opravu lze však uplatnit pouze u zboží dovezeného autorizovanými distributory. O podmínkách záruky se, prosím, informujte u prodejce, u kterého jste výrobek zakoupili.

Koupil jsem si univerzální dálkový ovladač, ale v seznamu výrobků, které tento ovladač podporuje, kód pro můj přístroj (televizor, přehrávač, přijímač…) chybí. Mohli byste mi tento kód sdělit?

Mnoho zákazníků se domnívá, že kódy univerzálních dálkových ovladačů jsou nějak systematicky číslovány a centrálně evidovány. Litujeme, ale žádné jednotné číslování kódů ovladačů neexistuje. Proto bohužel nevíme, jakou číselnou kombinaci výrobce univerzálního ovladače Vašemu přístroji přidělil. Jediný, kdo by to měl vědět, je právě onen výrobce univerzálního ovladače. Obraťte se proto na prodávajícího, u kterého jste ovladač zakoupil, a pokud Vám nebude schopen správný kód zjistit, ovladač vraťte. V případě zájmu Vám můžeme se 100% zárukou všech funkcí dodat originální dálkový ovladač, který k výrobku patří a který ani obvykle nebývá o mnoho dražší než nefunkční „univerzální náhrada”. Pokud nechcete ztrácet čas hledáním neexistujících kódů a následnou reklamací, univerzálním ovladačům se vyhněte.

Kde mohu získat český návod k obsluze k mému přístroji?

Podle § 9, odst. 1. zákona o ochraně spotřebitele je u nově prodávaných výrobků povinen prodávající řádně informovat kupujícího o vlastnostech, způsobu použití a ošetřování výrobku a o nebezpečí, které vyplývá z jeho nesprávného použití nebo údržby. Jestliže je to potřebné s ohledem na povahu výrobku, způsob a dobu jeho užívání, je prodávající povinen zajistit, aby tyto informace byly obsaženy v přiloženém písemném návodu a byly srozumitelné. Podle § 11 zákona o ochraně spotřebitele pak veškeré písemné informace musejí být v českém jazyce.
Návody k obsluze bývají volně ke stažení na webových stránkách výrobců, například Grundig, Yamaha CZ, Yamaha international, Hitachi, nebo ECG.