• Analýzy závad, hromadné úpravy a upgrade firmware pro výrobce a importéry
  • Překlady návodů k obsluze, textů OSD, servisní dokumentace a technických informací
  • Funkční a provozní testy výrobků před jejich uvedením na trh, lokalizace firmware
  • Prodej výrobků spotřební elektroniky, domácích elektrospotřebičů, originálních dálkových ovladačů, náhradních dílů a příslušenství
  • Technická školení pracovníků servisních a prodejních organizací
  • Opravy profesionální zvukové a studiové techniky, hudebních aparatur a elektronických hudebních nástrojů
  • Servis a prodej skupinových přijímačů GSS Grundig Systems
  • Servisní zastoupení a celostátní servisní síť Grundig, Yamaha, Hitachi, Telefunken a ECG
  • Specializovaný servis spotřební elektroniky a domácích elektrospotřebičů Grundig, Yamaha, Hitachi, Telefunken, ECG a GSS

FAQ: Obecné dotazy

Vyplatí se mi oprava? Má to vůbec cenu?

Odpověď je jednoduchá: Oprava většinou smysl má, obvykle se nejedná o vážnou závadu a ceny bývají přijatelné. Obecně lze říci, že pokud cena opravy nepřevýší 50% ceny nového výrobku, oprava se rozhodně vyplatí. Za pokus to určitě stojí, u nás v žádném případě nic neriskujete: Při bezplatné prohlídce Vašeho přístroje zjistíme pravděpodobnou příčinu závady a stanovíme předběžnou cenu opravy. Na základě tohoto rozpočtu se můžete rozhodnout, zda se vám oprava vyplatí či nikoli. Nezapomínejte prosím, že úhrada pozáručních oprav elektroniky bývá součástí rozšířeného pojištění domácnosti (Kooperativa, ČSOB...). Podívejte se do Vaší smlouvy, bylo by škoda toho nevyužít. Pokud bychom při opravě zjistili, že sjednaná cena nemůže být dodržena nebo je výrobek z nějakého důvodu neopravitelný (např. není náhradní díl), budeme vás o tom informovat předem a když se rozhodnete od opravy ustoupit, výrobek vám bezplatně vrátíme v původním stavu zpět. Pokud jsme nic neopravili, účtujeme maximálně dopravní náklady. Budete-li si to přát, zajistíme bezplatnou ekologickou likvidaci neopravitelného výrobku. Naše firma je součástí kolektivního systému zpětného odběru elektrozařízení Asekol.

Co všechno opravujeme?

Převážně se jedná o tzv. černou elektroniku, tj. televizory, DVB přijímače (set-top boxy), DVD přehrávače, videorekordéry, HiFi, ostatní audio a některé malé kuchyňské spotřebiče. Úplný výčet všech typů výrobků, na které zajišťuje servis a náhradní díly celá naše servisní síť, najdete v těchto přehledech. V pražské servisní centrále navíc opravujeme zařízení pro skupinový TV příjem firmy GSS Grundig Systems a profesionální zvukovou a studiovou techniku, hudební aparatury, digitální piana a elektronické hudební nástroje značek Yamaha, Line 6, Ampeg a dalších.

Vztahuje se záruka i na výrobky Grundig dovezené do ČR/SR individuálně ze zahraničí?

Na území ČR a SR je zajištěn servis pro celý sortiment spotřební elektroniky Grundig nezávisle na tom, kde byl výrobek zakoupen. Nárok na bezplatnou záruční opravu lze však uplatnit pouze u zboží dovezeného autorizovanými distributory. O podmínkách záruky se, prosím, informujte u prodejce, u kterého jste výrobek zakoupili.

Koupil jsem si univerzální dálkový ovladač, ale v seznamu výrobků, které tento ovladač podporuje, kód pro můj přístroj (televizor, přehrávač, přijímač…) chybí. Mohli byste mi tento kód sdělit?

Mnoho uživatelů se mylně domnívá, že kódy univerzálních dálkových ovladačů jsou nějak systematicky číslovány a centrálně evidovány. Ve skutečnosti žádné jednotné číslování kódů ovladačů neexistuje. Proto bohužel nevíme, jakou číselnou kombinaci výrobce nějakého univerzálního ovladače Vašemu přístroji přidělil. Jediný, kdo by to měl vědět, je právě onen výrobce univerzálního ovladače. Obraťte se proto na prodávajícího, u kterého jste ovladač zakoupil, a pokud vám nebude schopen správný kód sdělit, ovladač vraťte. V případě zájmu vám můžeme se 100% zárukou všech funkcí dodat originální dálkový ovladač, který k výrobku patří a který ani obvykle nebývá o mnoho dražší než nefunkční „univerzální náhrada”. Pokud nechcete ztrácet čas hledáním neexistujících kódů a následnou reklamací, univerzálním ovladačům se vyhněte.

Kde mohu získat český návod k obsluze k mému přístroji?

S žádostí o dodání českého návodu k obsluze se v první řadě obracejte na prodejce. Podle § 9, odst. 1. zákona o ochraně spotřebitele je u nově prodávaných výrobků povinen prodávající řádně informovat kupujícího o vlastnostech, způsobu použití a ošetřování výrobku a o nebezpečí, které vyplývá z jeho nesprávného použití nebo údržby. Jestliže je to potřebné s ohledem k povaze výrobku, způsob a dobu jeho užívání, je prodávající povinen zajistit, aby tyto informace byly obsaženy v přiloženém písemném návodu a byly srozumitelné. Podle § 11 téhož zákona pak veškeré písemné informace musejí být v českém jazyce.
Návody k obsluze bývají rovněž volně ke stažení na webových stránkách výrobců, například Grundig, Yamaha CZ, Yamaha Europe, Hitachi, nebo ECG.